Rodzice sprzedali ją w wieku 12 lat, wyszła za mąż za 28-letniego mężczyznę

Małżeństwa zawierane przez dorosłych mężczyzn z nastolatkami to nadal powszechne zjawisko w krajach arabskich. Pisarka Laila Shukri wydała swoją kolejną książkę zatytułowaną „Jestem nieletnią żoną”. Opowiada w niej historię 12-latki, którą sprzedano i wydano za mąż wbrew jej woli. 

 

Laila Shukri to pseudonim artystyczny polskiej pisarki. Autorka jest wybitną znawczynią kultury Wschodu, która od lat podróżuje po krajach arabskich i mieszka w nich. Obecnie znajduje się w Emiratach Arabskich, jednak nie jest to ostatni punkt na trasie jej podróży.
Na swoim koncie ma już kilka książek, które okazały się być prawdziwymi bestsellerami. Ogromną popularność zyskały pozycje takie jak np. „Jestem żoną terrorysty” czy ,,Jestem żoną szejka”.

 

Książka „Jestem nieletnią żoną” opowiada historię Salmy pochodzącej z Jordanii. W wieku trzynastu lat wydano ją za mąż za piętnaście lat od niej starszego Ahmada. Historia ukazuje ciemną stronę życia młodych kobiet w krajach Bliskiego Wschodu. Przed zawarciem małżeństwa, pochodząca z Jordanii dziewczynka była bardzo dobrą uczennicą w szkole i pragnęła zostać lekarzem. Niestety, jej rodzina postanowiła, że najlepsze co może zrobić dla swoich bliskich, to przyjąć oświadczyny 28-letniego mężczyzny, przerwać naukę i wyjechać z nim do innego miasta. Gdy tylko Salma opuszcza dom rodzinny z małżonkiem, przekonuje się jak okrutny jest świat, w którym kobiety nie mają żadnych praw.


Komentarze