Rząd udostępnił NOWĄ aplikację w sprawie COVID-19! Będzie OBOWIĄZKOWA?

Rząd udostępnił nową aplikację w sprawie COVID-19! Czy będzie obowiązkowa?

W sklepach Google Play i App Store udostępniono nową wersję aplikacji STOP COVID. Jest dostępna za darmo.

Uspokajamy. Aplikacja STOP COVID nie jest obowiązkowa! Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, jest to dobrowolna, bezpłatna oraz bezpieczna aplikacja, wysyłająca powiadomienia o kontakcie z koronawirusem.

Wszyscy użytkownicy aplikacji mają teraz możliwość szybkiego zapisania się na test.

Zobacz także: TEJ firmie grozi OLBRZYMIA kara! Chodzi o NIEUCZCIWE praktyki!

– Rozbudowaliśmy panel ze statystykami – teraz możecie mieć jeszcze łatwiejszy dostęp do danych dotyczących zachorowań i szczepień w Polsce oraz statystyk dla województw i wybranych powiatów (każdy użytkownik może wybrać te powiaty, które go interesują). W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się także możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienia. Jeśli korzystacie z aplikacji – wystarczy, że ją zaktualizujecie (aktualizacje dostępne są w sklepach z aplikacjami). Jeśli do tej pory nie korzystaliście z naszej aplikacji – pobierzcie ją ze sklepów Google Play lub App Store – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Co na to minister zdrowia? Wprost wypowiedział się o aplikacji. Co powiedział?

– Zachęcam do stosowania aplikacji STOP COVID. Jak pokazują doświadczenia innych krajów korzystanie z tego rodzaju aplikacji przyczynia się do spadku liczby zachorowań. Aplikacja jest bezpieczna i bezpłatna, zapewnia bezpieczeństwo i prywatność – powiedział Adam Niedzielski.

Aplikacja powstaje we współpracy z Komisją Europejską. Jest więc całkowicie sprawdzona i bezpieczna.

Zobacz także: PILNE! Od SOBOTY NOWE OBOSTRZENIA! JEST pełna lista!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiKomentarze