SKANDAL! ŁAPÓWKI w służbach specjalnych! Sukces CBA

Łapówki w służbach specjalnych. Korupcji nie ma końca, ale jest sukces CBA.

Sukces CBA. Zatrzymano dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych. Trwający latami proceder dotyczył załatwiania spraw wagi samorządowej i państwowej przez łapówki. Katowickie CBA podaje, że mężczyźni wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

 

Zatrzymano byłego delegatury UOP w Rzeszowie Janusza W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Według ustaleń mężczyzna dopuścił się procederu korupcyjnego, znacznie powiększając swoje źródło dochodów. 

 

Drugim zatrzymanym jest Maciej D. ABW i CBA zarzuca mu powoływanie się na wpływu, w zamian za uzyskiwanie korzyści majątkowych. Nie jest to jego pierwsze wykroczenie, przypominamy, że w 2007 roku został zwolniony ze służby w Biurze i zatrzymany przez CBA. Wówczas usłyszał zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu. 

 

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

 

źródło: PAP/CBA

fot.:pixabay

 Komentarze