Skandal! Policjanci użyli koszulki jednego z klubów piłkarskich jako wycieraczki do butów

W sieci opublikowane zostało zdjęcie, które wywołało spore zamieszanie. Pokazuje jak poznańscy funkcjonariusze potraktowali koszulkę jednego z czołowych klubów sportowych w Polsce. Użyli jej jako wycieraczki.

 

Jak doniósł portal Polsatnews.pl policjanci z poznańskiej komendy miejskiej przy ul. Szylinga w skandaliczny sposób znieważyli koszulkę Legii Warszawa. Służyła ona tam za wycieraczkę do butów.

 

Nie wiadomo jak długo ona się tam znajdowała, gdyż w tamtym miejscu nie ma monitoringu. Co ciekawe została ona umieszczona w wydziale odpowiadającym za bezpieczeństwo w trakcie meczów.

 

Wydarzenie to wprawiło w oburzenie wiele osób. Policjanci z Poznania nie chcieli zabrać w tej sprawie głosu. Swoja opinią podzielił się natomiast były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski.

 

„Policjant jest urzędnikiem, dla którego nie powinny mieć znaczenia barwy klubowe, przynależność polityczna czy jakiekolwiek poglądy wyznawane przez drugą osobę” – powiedział.

 

Sprawę skrytykował również były antyterrorysta Jerzy Dziewulski.

 

„Jeżeli policjanci zamieniają się w kiboli, to powinni zrezygnować z pracy w policji. Kiedy jeździmy po Polsce, często widzimy, że to zachowanie policji wobec kibiców nie stoi na najwyższym poziomie” – stwierdził.

 

Źródło: Polsatnews.pl

Foto: Materiały prasowe / „Wydarzenia” / Koszulka Legii Warszawa jako wycieraczka na poznańskiej komendzieKomentarze