SKANDAL ze szczepieniami! Chodzi o nasze DANE!

Jest wielki skandal ze szczepieniami! Chodzi o nasze dane! Co się stało?

Wykazy imion i nazwisk nauczycieli mają trafiać do Ministerstwa Edukacji i Nauki! To oznacza, że informacje o naszym zdrowiu będą przetwarzane przez ministerstwo! Rzecznik Praw Obywatelskich zapytał już Jana Nowaka, prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, czy to rozwiązanie nie narusza przepisów o prywatności.

Zobacz także: Widziała, jak jej mąż umiera! SZOKUJĄCA śmierć doradcy prezydenta!

Fot. Pixabay

Obywatel poskarżył się do RPO na łamanie jego prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

– Z informacji udostępnionej przez Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że dyrektor szkoły będzie wypełniał w Systemie Informacji Oświatowej formularz. Dyrektor zaznaczy w nim imiona i nazwiska chętnych nauczycieli, dopisze pracowników nie będących nauczycielami lub nie zatrudnionych w szkole (np. instruktorów praktycznej nauki zawodu), a wypełniony formularz prześle drogą elektroniczną do MEiN – wynika z treści skargi.

Przez to będą przetwarzane dane zarówno chętnych, jak i tych, którzy szczepienia nie chcą.

Dane dotyczące naszego zdrowia mogą być przetwarzane tylko wtedy, gdy jest to niezbędne ze względów związanych z interesem publicznym w dziedzinie ochrony zdrowia. Ponadto nie wiadomo, czy ustawa o systemie informacji oświatowej w ogóle pozwala na przetwarzanie takich danych.

Zobacz także: NIEPOKOJĄCE informacje o Katarzynie Dowbor! Chodzi o jej ZDROWIE!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze