Śmiertelnie niebezpieczny przyrząd kuchenny! Wyrzuć go natychmiast!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Chodzi o przyrząd kuchenny. Okazało się, że zawiera trujące… Nie należy go używać!

Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z łopatki kuchennej. Na podstawie ocen ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny uznano, że migracja tych substancji do żywności stwarza zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Produkt – Akcesoria kuchenne – Łopatka

Kod kreskowy: 8718158001450

Dystrybutor: Firma Igmar Sp. jawna, Dąbrówka 103a, 38-211 Jasło

Fot. GIS

Jest to łopatka o barwie czarnej, zrobiona z poliamid. Ma rączkę z metalu w kolorze srebrnym i uchwyt do powieszenia. Długość łopatki to 33 cm. Na uchwycie jest tłoczenie: +210°C 1410 °F oraz symbol dopuszczający wyrób do kontaktu z żywnością.

Na etykiecie są następujące informacje.

AM/63, P.O.BOX37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS

489759

Dystrybutor wycofuje produkt z rynku i informuje swoich kontrahentów o zaistniałej sytuacji. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Nie należy używać tej łopatki!

Przypomnijmy, że Główny Inspektorat Sanitarny wydał też inne ważne ostrzeżenie. Chodzi o produkt sprzedawany w sklepach Żabka. Jest bardzo niebezpieczny. Nie należy go spożywać!

Zobacz także: Kasia Zielińska klęczy na stole w obcisłym stroju. To zdjęcie jest niezwykle gorące!

Fot. PixabayKomentarze