Sum summa summarum ważył ponad 100 kilogramów. Niesamowity okaz z Zalewu Rybnickiego [FOTO]

To nie potwór z Loch Ness, ani żadne monstrum z horroru to po prostu sum. Aczkolwiek nie byle jaki, okaz złowiony w Zalewie Rybnickim ważył ponad 100 kilogramów. Sum ma szansę pobić rekord na największą złowioną w Polsce rybę.

Taką rybę chciałby złowić nie jeden wędkarz. Szymon Nowowiejski złapał suma olbrzyma. Ten okaz to prawdziwy gigant, który ważył ponad 100 kilogramów i miał 260 centymetrów długości. Wędkarz wyznał, że rybę holował kilkanaście minut przy użyciu specjalnego sprzętu. Sum po wszystkim został wypuszczony z powrotem do wody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalew Rybnicki położony jest przy elektrowni, dzięki czemu woda nigdy nie zamarza. To idealne środowisko dla rozwoju ryb. Sum złowiony przez Szymona Nowowiejskiego nie jest jedynym okazem ryby giganta jakiego udało się wyciągnąć z zalewu. Stamtąd pochodzi również aktualnie rekordowy sum. Wszystko wskazuje na to, że czwartkowy połów może jednak być nowym numerem jeden.

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ:Sąd skazał gang zwyrodnialców na karę 221 lat pozbawienia wolności. Podczas gwałtów zamiast prezerwatyw używali zwykłych foliowych torebek

 

 

 

 

 

foto pixaby / facebook / źródło rybnik.com.pl / dorzeczy.pl

 

 

Komentarze