Szkoła stosowała przerażające praktyki! Uczniów karano wstrząsami elektrycznymi!

Władze szkoły w Massachusetts przez lata stosowały przerażające praktyki resocjalizacyjne wobec swoich uczniów. Niepokorna młodzież była karana wstrząsami elektrycznymi. Po wielu bataliach sądowych amerykański rząd nakazał zaprzestania stosowania kar wykonywanych elektrowstrząsami.

Na decyzji rządu zaważyła opinia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), która wydała całkowity zakaz produkcji i używania urządzeń wytwarzających wstrząsy elektryczne. Do tej pory z metody karania uczniów wstrząsami elektrycznymi jako jedyna korzystała szkoła Judge Rotenberg Educational Center (JRC) w Massachusetts. Władze szkoły uważały to jako skuteczną metodę w walce z niepokornymi uczniami. Wychowawcy karali w ten sposób swoich podopiecznych, którzy w większości były osobami o specjalnych potrzebach, ponieważ cierpieli na wiele zaburzeń psychicznych.

 

 

ZOBACZ:Już ponad 300 osób UKARANYCH! Rząd przez Twój telefon sprawdza czy…

 

 

 

Władze szkoły cały czas utrzymywały, że urządzenia są bardzo bezpieczne i skutecznie ukrócają zapędy uczniów. Dyrekcja w specjalnie wydanym piśmie podkreśliła, że elektrowstrząsy stosowano wobec uczniów, którzy stwarzali szczególne zagrożenie i dopiero wtedy gdy zostało to zatwierdzone przez sąd rodzinny. Zdaniem kierownictwa placówki, ból który wywoływało urządzenie miał zniechęcać uczniów do agresywnych zachowań wobec nauczycieli, kolegów i samookaleczenia. Kara zostawała wymierzana na specjalnym łóżku, gdzie sprawiający problemy uczeń był przykuwany pasami. Długość stosowania elektrowstrząsów zależała od postawy ucznia. Ku zaskoczeniu rządu wielu rodziców, jest przeciwnych zniesieniu kary, która ich zdaniem była skuteczna wobec ich dzieci niejednokrotnie ratując im życie..

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Władze szkoły UKARAŁY 10-latkę za… „HOMOFOBIĘ”! To dlatego, że DZIEWCZYNKA odmówiła udziału w…

 

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com. wideo: youtube.comKomentarze