Szwedzi wiedzą jak poradzić sobie z molestowaniem. Rozwiązaniem opaski z napisem „nie dotykaj mnie”

W Szwecji wzrasta liczba zgłoszeń ataków na tle seksualnym. Ich sprawcami bardzo często są imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tamtejsza policja ma jednak pomysł, jak poradzić sobie z tym wyjątkowo niepokojącym procederem.

Według szwedzkich służb rozwiązaniem tego problemu ma być wprowadzenie do obiegu publicznego specjalnych opasek z napisem „nie dotykaj mnie”. Miałyby je nosić młody kobiety, które, jak podkreśla policja, na gwałt czy molestowanie seksualne narażone są najbardziej. Głównym celem wspomnianej opaski miałoby być zniechęcenie potencjalnego napastnika i przekazanie mu jasnego komunikatu, iż dana osoba nie godzi się na przedmiotowe traktowanie.

Do tego wyjątkowo ciekawego pomysłu odniósł się za pośrednictwem Facebooka Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 i poseł na Sejm zamieścił wpis, w którym dosyć krytycznie skomentował propozycję szwedzkiej policji. Świetny pomysł! Taki lewacki, prosty! Ja proponuję jeszcze opaskę z napisem „NIE WYSADZAJ SIĘ KOŁO MNIE”. Z chipem głośnomówiącym, gdyby delikwent obwieszony granatami nie potrafił czytać – napisał.

źródło: interia.pl, Facebook
Fot. pixabay.com

DZKomentarze