Talibowie przyparci do muru. Przeczytaj dlaczego!

Przywódcy afgańskich talibów zwrócili się do międzynarodowych organizacji pomocniczych i zagranicznych o pomoc dla… Afgańców. Powodem jest dająca im się we znaki ostra zima. Apel opublikowany w weekend w internecie, to odejście od tradycyjnie wrogiej postawy talibów wobec międzynarodowych inicjatyw pomocniczych realizowanych w Afganistanie- pisze w poniedziałek dpa. Co roku w tym kraju dochodzi do kilkuset ataków na organizacje pozarządowe i inne, których pracownicy są przez islamskich radykałów uznawani za kolaborantów znienawidzonego rządu w Kabulu.

Talibowie proszą o pomoc już drugi raz- zauważa dpa, przypominając, że w listopadzie 2016 roku obiecali oni ochronę i wsparcie dla dużych programów pomocniczych.

Już od kilku miesięcy talibowie próbują zmienić swój wizerunek poprzez rozpowszechnianie zdjęć pomocy humanitarnej dostarczanej mieszkańcom. Jednocześnie konflikt między talibami a afgańskim rządem stale się zaostrza, co wpływa na wzrost liczby ofiar wśród niewinnej ludności cywilnej.

PAPKomentarze