Tę chorobę łatwo pomylić z przeziębieniem! JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA

Tę chorobę łatwo pomylić z przeziębieniem! JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA

Tę chorobę łatwo pomylić z przeziębieniem! JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA. W początkowej fazie jej objawy są podobne do tych, które występują przy przeziębieniu.

 

 

Tę chorobę można pomylić z przeziębieniem. 

Kaszel to odruch bezwarunkowy, który przyczynia się do usunięcia zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Dzięki odruchowi kaszlu niwelujemy zanieczyszczenia, które pojawiły się w naszym organizmie podczas wdychania powietrza. Niestety, w niektórych przypadkach może być symptomem, który informuje nas o ciężkiej chorobie np. przewlekłej chorobie płuc. 

 

 

Specjaliście z portalu poradnikzdrowie.pl ostrzegają nas w szczególności przed zapaleniem oskrzeli. Okazuje się, że w początkowej fazie choroba bardzo przypomina przeziębienie. Jeśli chory zbagatelizuje objawy, skutki mogą być opłakane. Chory powinien koniecznie udać się do lekarza, ponieważ nieodpowiednie leczenie może skutkować długotrwałymi problemami zdrowotnymi.

 

 

 

Zapalenie oskrzeli łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem, ale przedłużający się kaszel jest symptomem typowym dla tej choroby! U chorego występują również inne objawy, takie jak: osłabienie, gorączka, katar, ból mięśni i stawów. Specjalista prowadzący leczenie może zdecydować o podaniu antybiotyku, gdy doszło do zakażenia bakteryjnego w organizmie. 

 

 

Lekarz specjalista może rozpoznać zapalenie oskrzeli po przeprowadzeniu badania fizykalnego. W niektórych przypadkach należy wykonać także badanie klatki piersiowej oraz radiogramu. Prawidłowy wynik przeprowadzonego badania wyklucza zapalenie płuc. 

 

 

 

 

Chory na zapalenie oskrzeli powinien wypijać odpowiednią ilość płynów, które obniżą gorączkę, a także stosować leki rozkurczające oskrzela. 

 

Źródło: Portal Zdrowie

Zobacz: Smutny los pielęgniarek z Wuhan. Władze stosują wobec nich BEZLITOSNE metody

Zdjęcie: Pixabay

 

 

 

 

 Komentarze