Te sygnały powinny dać ci do myślenia! Sprawdź, czy TKWISZ W NIEUDANYM ZWIĄZKU

Te sygnały powinny dać ci do myślenia! Sprawdź, czy TKWISZ W NIEUDANYM ZWIĄZKU.

 

 

Większość par w początkowej fazie związku czuje tzw. sielankę. Niestety, z biegiem czasu mogą pojawić się problemy. Jak rozpoznać, że nasz związek jest toksyczny i nieudany? Oto kilka sygnałów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Poniżej znajdziesz przykładowe symptomy toksycznej relacji.

 

 

 

Partner / Partnerka lekceważy twoje zdanie, nie liczy się z twoimi opiniami. 

Dla osoby toksycznej liczy się wyłącznie własne dobro. Nie zwraca ona uwagi na to, co czują bliscy. Każde z nas ma coś do powiedzenia, jednak w relacji toksycznej łatwo dostrzec, że jeden z partnerów czuje się silniejszy. Traktuje drugą osobę z wyższością. W każdej dyskusji, będzie napierał na Ciebie tak długo, dopóki nie okaże się, że to właśnie on ma rację. Osoba toksyczna nie pyta o uczucia, nie pyta jak minął ci dzień w pracy. A nawet jeśli o to zapyta, to szybko zmieni temat, na taki, który dotyczy jego samego.

 

 

Sprawdź też: Gwiazda serialu „Ranczo” pokazała się NAGO na Instagramie! Wszyscy zobaczyli jej…

 

Odczuwasz brak pewności siebie

Partner lub partnerka, który negatywnie wpływa na wasz związek raczej stroni od komplementowania ciebie. Nie ma świadomości, że ty również potrzebujesz słów uznania i wsparcia. Zamiast wsparcia, odczuwasz coraz większy brak pewności. Czujesz również frustrację i złość. Zamiast podziwu i komplementów, częściej słyszysz słowa krytyki.

 

 

Partner / partnerka nie chce słyszeć o tym, że się rozwijasz

W związku opartym na miłości i wsparciu znajdzie się miejsce również na przyjaźnie, rozwój, hobby. W toksycznym jest zupełnie inaczej. Gdy tylko wspominasz o kolejnych studiach, szkole wieczorowej, zajęciach dodatkowych z angielskiego, partnerka/ partner próbuje ci to wyperswadować. Twoje marzenie postrzegane jest w kategorii żartu, a nawet powodu do drwiny.

 

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też:Agnieszka KACZOROWSKA: „odzyskaliśmy swoją sypialnię”! Fani są oburzeni, bo…

Komentarze