„To czas wyrzeczeń”! Policja nakłada kary po 12 tysięcy złotych za JAZDĘ NA ROWERZE oraz…

„To czas wyrzeczeń”! Policja nakłada kary po 12 tysięcy złotych za JAZDĘ NA ROWERZE oraz…

12 tysięcy złotych kary- tyle może teraz kosztować jazda na rowerze. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Krakowa.

Małopolska Policja informowała na początku tygodnia, że w miniony, ciepły i słoneczny weekend, pół tysiąca mundurowych patrolowało teren Krakowa. Funkcjonariusze sprawdzali przestrzeganie epidemiologicznych obostrzeń, w szczególności respektowanie zakazu przemieszczania się.

 

12 tys. zł kary nałożono na mężczyznę, który w sobotę jechał rowerem po Bulwarze Kurlandzkim w Krakowie oraz kobietę, która tam spacerowała.

Identyczne kary nałożono, wobec dwóch kobiet, które tego dnia nie zastosowały się do zakazu korzystania z Parku Dąbie w Krakowie i spacerowały tam bądź siedziały na ławce.

 

O wysokości kary decyduje policjant, który każdy przypadek rozpatruje indywidualnie.

 

„To naprawdę nie jest czas na realizację swoich pasji, realizację swoich planów treningowych. To jest czas wyrzeczeń dla nas wszystkich”.

– podkreślił Komendant Główny Policji w Krakowie.

 

Szef KGP zwrócił uwagę także na fakt, że reżimu izolacji trzymają się nawet gwiazdy świata sportu i inni, dla których trening jest stałym elementem codzienności.

 

„Takie rzeczy jak bieganie i rower można odłożyć na bok. Sam jestem zapalonym rowerzystą, od miesiąca przesiadłem się na trenażer i staram się tę aktywność realizować w miejscu zamieszkania.Sam jestem zapalonym rowerzystą”.

tłumaczy Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 

Przyznał, że na temat biegania rozmawiał z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

 

„Osoba, która biegnie chodnikiem, cały czas oddycha ustami, a więc przyjmuje więcej mikrokropelek, które krążą w przestrzeni, ale i więcej ich wydziela”.

– podkreślił.

 

Komendant dodaje, że kary uniknie ktoś, kto podróżuje rowerem do pracy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:To będzie prawdziwa sensacja! Ksiądz poświęci wielkanocne POKARMY z …

 

Źródło: polsatnews/pixabayKomentarze