To już przegięcie! Duchowny chciał, żeby Benedykt XVI umarł!

Szokujący wpis kontrowersyjnego jezuity obiegł cały internet! Duchowny wyznał, że lepiej, żeby Jego Świątobliwość Benedykt XVI już umarł.

 

To już naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie – mówią komentatorzy życia społecznego. Duchowny z zakonu jezuitów (to ten sam zakon do którego należał papież Franciszek) opublikował wpis w mediach społecznościowych o szokującej treści. Napisał: „Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali„.

 

Było to oczywiście po tym, kiedy papież Benedykt XVI przerwał milczenie i zabrał głos w sprawie celibatu. Emerytowany papież wyznał, że nie ma zgody na zniesienie celibatu. Według niego wynika to z całkowitej ofiary, jaką kapłan składa chcąc służyć Bogu. Wedle papieża Benedykta nie można pogodzić powołania kapłańskiego z małżeństwem. Tradycyjni katolicy odetchnęli z ulgą, że papież-emeryt zabrał racjonalny głos. Ale dla lewego skrzydła katolików do których należy Franciszek i o. Grzegorz to było ewidentne „wtrącanie się starego papieża”, który gdy rezygnował, obiecał „siedzieć cicho”.

 

Kim jest o. Grzegorz Kramer? To bardzo kontrowersyjny duchowny, który wypowiada niekiedy dosyć dziwne rzeczy. Jego działalność nie podoba się tradycyjnym katolikom. O. Kramer na swojej stronie internetowej mówi o sobie samym:

Urodziłem się w 1976 roku w Bytomiu, a wychowywałem w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączyłem do Towarzystwa Jezusowego. Pracowałem przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. W latach 2012 – 2016 byłem duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. W I semestrze 2017 roku odbyłem tzw. III PROBACJĘ – jeden z etapów formacji jezuickiej. Od lipca 2017 jestem przełożonym jezuickiej wspólnoty w Opolu i proboszczem Parafii Najświętszego Serca Jezusa.

 

ZOBACZWojciech Cejrowski W PUNKT na temat całowania … !

 

Po skandalicznym wpisie zakonnika odezwali się katolicy, którzy bronią papieża seniora. Uważają, że o. Kramer przegiął. Mówią: „Niech Grzegorz Kramer lepiej zajmie się parafią i powierzonymi mu ludźmi, bo tak ładnie potrafi pisać o „ciężkiej starości” którą zauważył chodząc po kolędzie. Ciekawy jestem, co by ci starsi ludzie powiedzieli, gdyby wiedzieli, że życzy śmierci papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI?”. A także: „Panie Grzegorzu jak tak bardzo chce się Panu baby to może Pan wystąpić ze stanu duchownego.
Jest Pan wolnym człowiekiem”.

 

Źródło: „Do rzeczyKomentarze