Urodziłaś dziecko w tym wieku? Według naukowców możesz dzięki temu DŁUŻEJ ŻYĆ!

Niektóre wyniki badań dowodzą, że ze względu na pewne charakterystyczne cechy w swoim ciele, możemy żyć dłużej. Sprawdź, czy występują one u ciebie.

Portal Brigh Side przyjrzał się wynikom niektórych badań i podzielił się przesłaniami, które mogą sygnalizować, że będziemy żyć dłużej. Spostrzeżenia są naprawdę ciekawe, dlatego warto się im przyjrzeć.

 

1.Wyglądasz młodziej. Duńscy badacze monitorowali 187 par bliźniąt pomiędzy latami 2001-2013. Ostatecznie wyciągnęli następujące wnioski: bliźniak, który wyglądał młodziej, najczęściej żył dłużej.

 

2.Jesteś kobietą. Istnieje wiele badań, które dowodzą, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Średnio ta różnica waha się pomiędzy 6, a 8 lat. „Przyczyny należy doszukiwać się w niższym ryzyku śmierci w wieku dorosłym w przypadku kobiet niż u mężczyzn”– podkreślają naukowcy z University Lyon. Wyniki tych badań opublikowano w czasopiśmie Proceedings of National Academy of Sciensece.

 

3.Urodziłaś dziecko po 33 roku życia. Według niektórych naukowców jeśli urodziłaś dziecko po 33. roku życia, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz żyć dłużej. Chodzi o układ rozrodczy, jeśli ten starzeje się wolniej, to samo dzieje się z resztą ciała.

 

4.Twój wskaźnik masy ciała (BMI) waha się pomiędzy 18,5 a 25- jest on określany jako najlepszy dla naszego zdrowia.

 

5.Dobrze sypiasz. Spanie poniżej 5-7 godzin na dobę może skrócić życie nawet o 12%. Zaleca się, aby nastolatkowie w wieku od 14 do 17 lat spali 8-10 godzin, młodzież od 18 do 25 lat – 7-9 godzin, dorośli 7-9 godzin, a seniorzy 7-8 godzin.

 

6.Nie masz oponki na brzuchu. Według badaczy tłuszcz odkładający się na brzuchu jest bardziej niebezpieczny, a mięśnie działają niczym magazyn metaboliczny, który pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

 

7. Jesteś wysoką kobietą. W świecie nauki pojawiły się podejrzenia, że wysokie kobiety częściej dożywają 90. lat w przeciwieństwie do mężczyzn. Z kolei dla mężczyzn ćwiczenia ponad 60 minut dziennie mogą mieć znaczny wpływ na zdrowie, a w konsekwencji dłuższe życie.

 

ZOBACZ TEŻ:Trwają poszukiwania 4-letniego Kacperka. Coraz więcej znaków zapytania – co stało się z dzieckiem?

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabay

Komentarze