Uwaga na ten SUPLEMENT DIETY! Zawiera substancje PSYCHOAKTYWNE!

Znany suplement diety zawiera substancje psychoaktywne. Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat, żeby uważać na ten konkretnny suplement diety!

Na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii wykryto, że produkt zawiera substancje psychoaktywne.

Chodzi o kapsułki CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, której producentem jest HemPoland Sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg. 

Według ekspertów, kapsułki są niebezpieczne dla zdrowia konsumentów. Mogą spowodowaćzwiększenie czynności serca, problemy z motoryką, zmienny nastrój oraz działać na centralny układ nerwowy. W badanym produkcie występuje zawartość tetrahydrokannabinolu (w skrócie THC) na poziomie 299 mg/kg.

 

„W badanym produkcie stwierdzono silne działanie psychoaktywne na organizm człowieka. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy (CUN) człowieka powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju”poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

 

ZOBACZ TEŻ:Modelka doznała tragedii! Przez znany produkt do HIGIENY INTYMNEJ AMPUTOWALI JEJ…

 

Polsce pojawiają się produkty zawierające THC, jednak produkcja oraz posiadanie marihuany jest przestępstwem, ponieważ jest zaklasyfikowana jako narkotyk. Grozi za to od 3 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Medyczna marihuana wciąż jest przedmiotem badań oraz analiz, ale nadal budzi spore kontrowersje wśród lekarzy. Choć zaobserwowano jej pozytywne skutki na organizm człowieka przy wielu poważnych schorzeniach to jednak jest to substancja psychoaktywna. To oznacza, że może uzależnić w bardzo szybkim czasie, a przy tym nie wpływać korzystnie na zdrowie.

 

 

Źródło:popularne.pl/pixabay

 

 Komentarze