Uważaj! Ten popularny produkt uzależnia równie mocno, co TWARDE NARKOTYKI…

Uważaj! Ten popularny produkt spożywczy uzależnia równie mocno, co TWARDE NARKOTYKI… Naukowcy nie mają wątpliwości. Zastanawiacie się z pewnością, o który produkt chodzi. Szczegóły poniżej. 

Sery zawierają kazeinę, która jest obecna we wszystkich produktach mlecznych i podczas procesów trawienia może pobudzić w organizmie receptory opioidowe, które są odpowiedzialne za produkcję opiaty (mazomorfiny). Właśnie z tego powodów wielu specjalistów nazywa ten związek “mlecznym crackiem” (crack – mocny narkotyk). 

Jakiś czas temu specjaliści wzięli pod lupę uwielbiany przez nas ser. Wyniki badań były zaskakujące. Badanie przeprowadzono, korzystając ze skali uzależnienia od żywności Yale, której 25 stopni mierzy uzależnienie człowieka od różnych produktów spożywczych. Poproszono 120 studentów, aby umieścili na podanej skali 384 produkty spożywcze, które ich zdaniem są w szczególności uzależniające. Studenci jednogłośnie uznali, że najbardziej uzależniający jest… wspomniany wcześniej ser! Znalazł się on na pierwszym miejscu.

Wedle najnowszych statystyk nasi rodacy w ciągu roku spożywają około 12-13 kilogramów sera. Dla porównania, Francuzi spożywają go około 20 kilogramów rocznie, natomiast obywatele Stanów Zjednoczonych około 16 kilogramów. 

Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan dowiedli, że to ser jest głównym powodem, dla którego tak chętnie sięgamy po pizzę. Oprócz sera znajdziemy równie mocno uzależniający cukier. 

A czy wy jesteście uzależnieni od tego popularnego produktu?

Zobacz też: Zapobiegają rozwojowi raka! Kilogram tych owoców kosztuje jedyne 6 złotych!

Zdjęcie: Youtube

Źródło: National Geographic

 

 Komentarze