Wiemy kto będzie OFICJALNYM kandydatem PO w wyborach!  Na pewno nie będzie to…

Wreszcie się tego doczekaliśmy! Poznaliśmy nazwisko kandydata, który będzie reprezentował PO w wyborach prezydenckim. Okazało się, że będzie to…

 

Kilka chwil temu poznaliśmy oficjalne nazwisko kandydata PO w wyborach prezydenckich. Na pewno nie będzie nim Jacek Jaśkowiak. Prawybory zakończyły ostrą rywalizację wewnątrz Platformy Obywatelskiej!

 

Okazało się, że to Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach prezydenckich na wiosnę. Zmierzy się m.in. z Andrzejem Dudą, Szymonem Hołownią, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wciąż czekamy na przedstawiciela Konfederacji oraz Lewicy. Lecz dla Kidawy-Błońskiej największy rywal to urzędujący prezydent Andrzej Duda. Sondaże dają wysokie prowadzenie w tym wyścigu.

 

W prawyborach oddano na Małgorzatę Kidawę-Błońską aż 345 głosów. Dało jej to wygraną z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Jak mówił prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu: „Mieliśmy dwóch świetnych kandydatów – każdy trochę z innymi odcieniami, ale to dobrze. Nasza formacja w odróżnieniu od innych akceptuje różnorodność”.

 

Przypomnijmy, że w Platformie Obywatelskiej do prawyborów zgłosili się Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania. Elektorzy jednak wskazali na Kidawę-Błońską. To ona będzie prowadzić swoją kampanię prezydencką pod szyldem PO. A Jaśkowiak? No cóż, może się porwał z motyką na słońce. Chyba mógł się spodziewać, że w starciu z Kidawą nie ma żadnych szans.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Janusz Korwin-Mikke opowiedział kawał! Pękniecie ze śmiechu!

 

Przecież „Grzegorz z Chetyna” nie podjął się rywalizacji z Dudą. To przez lidera PO przegrali wybory do europarlamentu oraz jesienne do polskiego Sejmu. Czy Kidawa-Błońska uratuje tonącą PO? Czas pokaże.

 Komentarze