Wziął telefon i zrobił TO sto razy! Zablokował ważny…

Jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym? Mężczyzna wykonał ponad sto połączeń na ważny numer. Robił to bez żadnej potrzeby. Blokował linię, a w tym czasie ktoś naprawdę mógł potrzebować pomocy!

Policjanci prowadzili postępowanie w sprawie 49-latka z powiatu rypińskiego. Mężczyzna blokował numer alarmowy 112. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty blokowania numeru alarmowego. Od 1 stycznia do 9 czerwca oraz 4 i 10 lipca 49-latek zadzwonił na 112 ponad 100 razy i to zupełnie bez żadnego powodu.

Zapadł wyrok w postępowaniu nakazowym. Sąd Rejonowy w Rypinie skazał mężczyznę na miesiąc ograniczenia wolności.

– Najważniejsze jest jednak to, aby każdy miał świadomość, że takie nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują – podaje Policja.

Przypomnijmy o podobnym wydarzeniu. Siedemnastolatka zadzwoniła na numer 112 i postanowiła zrobić głupi żart. To jednak wcale nie było śmieszne! We wtorek brzozowscy policjanci dostali informację o anonimowym zgłoszeniu podłożenia bomby. Ładunek miał znajdować się w jednym ze sklepów. Dzwoniąca wskazała adres budynku i przybliżony czas do wybuchu…

Zobacz także: To były chwile grozy! Dostał ataku szału przez hulajnogę?

Fot. PixabayKomentarze