Żałoba w TVP. Jacek Kurski przekazał DRAMATYCZNĄ wiadomość

W TVP wielka żałoba. Jacek Kurski przekazał tragiczną wiadomość. Co się stało?

Zginął Piotr Świąc, dziennikarz TVP. Śmierć poniósł w wypadku, który miał miejsce w piątek późnym wieczorem w okolicy miejscowości Borcz na Kaszubach.

Zobacz także: Kupiłeś TO mięso w Lidlu?! Możesz mieć OGROMNE problemy!

Piotr Świąc zginął chwilę po poprowadzeniu wieczornego wydania „Panoramy” w TVP3 Gdańsk.

– Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną – podała TVP3 Gdańsk.

Głos w tej sprawie zabrał też Jacek Kurski, prezes TVP. Jego oświadczenie jest bardzo poruszające. Co napisał?

– Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Piotra Świąca, b. prezentera „Wiadomości”, oprawy TVP1, prowadzącego poranne pasmo w TVP Info, twarz TVP Gdańsk. Pełnego uśmiechu i oddania służbie dziennikarskiej. Łączę się w żalu z Rodziną Piotra i zespołem TVP Gdańsk – stwierdził.

Fot. Twitter Jacek Kurski

Piotr Świąc miał 54 lata. W przeszłości był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził „Wiadomości” w TVP1 i poranek TVP Info. W TVP3 Gdańsk był gospodarzem „Panoramy”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarczego”.

Zobacz także: Rusza nowy DARMOWY kanał tv! Jak go odbierać?

Fot. TVP

Komentarze