10-latek na hulajnodze kontra samochód. To stało się na przejściu dla pieszych! (VIDEO)

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną grupę uczestników ruchu. Widać to na nagraniu, na którym 10-latek na hulajnodze zostaje potrącony samochód.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia we Wschowie, a nagranie z monitoringu udostępniła policja.

 

https://lubuska.policja.gov.pl/

 

Chłopiec na hulajnodze chciał przejechać przez przejście dla pieszych. Przepuścił jedno auto i tuż za nim wjechał na pasy. Niestety drugie auto także nie zamierzało przepuścić pieszych – samochód potrącił chłopca. W wyniku uderzenia 10-latek najpierw wleciał na maskę, a zaraz potem spadł na ziemię.

 

10-letni mieszkaniec gminy Wschowa przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. W momencie, gdy je opuszczał został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, 20-letniego mieszkańca gminy Wschowa.

– informuje lubuska policja.

 

Co ciekawe, kierowca był trzeźwy, a auto poruszało się z dozwoloną prędkością. Domyślać się więc można, że wypadek spowodowany był nieuwagą kierującego. Chłopiec trafił do szpitala, a kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sprawa jest skierowana do sądu.

 

Policja apeluje o ostrożność. Jak widać, nawet wchodząc na pasy powinniśmy zachować szczególną uwagę. Lepiej też nie wjeżdżać rowerem czy hulajnogą, a przeprowadzić swój pojazd.

 Komentarze