12-latkę mocno bolał brzuch. Zaczęła potem rodzić. Ojcem niewiele starszy chłopiec z rodziny?

W hiszpańskiej Kantabrii doszło do wstrząsającego zdarzenia. 12-latka urodziła dziecko, które było zaskoczeniem dla wszystkich. Także dla samej dziewczynki, która twierdzi, że nie wie jak zaszła w ciążę. Jej rodzina również o niczym nie wiedziała. Według ustaleń policji ojcem może być 17-letni chłopiec spokrewniony z młodą mamą. Podejrzewany jest on przez funkcjonariuszy o gwałt.

 

12-latka 6 grudnia w hiszpańskiej Kantabrii urodziła zdrowego chłopca. Wszystko zaczęło się od silnych bólów brzucha. Gdy nastolatka zaczęła rodzic wezwane zostało pogotowie. Przyjechało ono jednak już po porodzie. Młodą matkę wraz z dzieckiem przewieziono do szpitala.

 

Dla wszystkich wraz z samą nastolatką ciąża była ogromnym zaskoczeniem. Dziewczynka nie wiedziała, że spodziewa się dziecka. Jej poród okazał się wstrząsem dla jej bliskich, ale również dla pracowników opieki społecznej. Zajmowali się oni od dłuższego czasu rodziną.

 

Całą sprawę przejęła policja. Według jej ustaleń ojcem ma być spokrewniony z nastolatką 17-latek. Przez pewien czas w okresie wzmożonej pandemii mieszkał on z 12-latką pod jednym dachem. Funkcjonariusze będą prowadzić śledztwo pod kątem gwałtu. Sama dziewczynka nie wie jednak jak zaszła w ciążę.

 

Urodzony 6 grudnia chłopczyk znajduje się cały czas w szpitalu w Santander. Rodzina młodocianej matki już postanowiła, że nie odda dziecka do adopcji.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Pixabay

Komentarze