ALARM! Przeszedłeś COVID? Jesteś ZAGROŻONY! Badania nie pozostawiają złudzeń.

Ważna informacja dla ozdrowieńców. Przeszedłeś COVID? Naukowcy ostrzegają!

Naukowcy z Uniwersytetu w Sao Paulo przeprowadzili badania laboratoryjne, wykorzystując przy tym osocze ozdrowieńców. Pierwsze wyniki są bardzo złe dla osób, które przeszły zakażenie SARS-COV-2. Wielu mówi wprost – ozdrowieńcy są zagrożeni! Nie powinno się lekceważyć alarmu naukowców.

Przeszedłeś zakażenie koronawirusem? Twój organizm wytworzył przeciwciała zwalczające SARS-COV-2. Niestety, jak wynika z najnowszych badań – jesteś zagrożony. Według informacji opublikowanych przez badaczy z Sao Paulo osoby, które mają już za sobą COVID-19 są aż…

mniej odporne na brazylijski wariant koronawirusa. Zawarte w ich osoczu przeciwciała są aż sześciokrotnie mniej zdolne do neutralizacji brazylijskiej mutacji. Naukowcy swoje wyniki zaprezentowali w piśmie medycznym „Lancet”.

Brazylijski wariant wirusa już krótko po odkryciu wzbudził wiele niepokoju. Jest on bowiem łatwiejszy w przenoszeniu na kolejne osoby. Według badań brazylijski wariant jest od 1,4 do 2,2 razy bardziej zdolny do przenoszenia się. Ponadto może ominąć od 25 proc. do 61 proc. odporności nabytej w wyniku przejścia zakażenia.

W praktyce oznacza to, że osoby, które przebyły infekcję pierwotną wersją wirusa i ich układ immunologiczny jest na niego odporny, są bardziej podatne na ponowne zakażenie w wyniku kontaktu z mutacją określoną jako „brazylijska”.Komentarze