Nie wiesz jak zmotywować się do ODCHUDZANIA? Wystarczy, że zastosujesz TO!

Odchudzanie- w tym procesie słowem klucz jest słowo determinacja. Jedni osiągają zamierzony cel podczas, gdy inni uporczywie walczą z nadwagą. Co zrobić, żeby odchudzanie przestało być czymś uciążliwym i jak osiągnąć zamierzony efekt redukcji tkanki tłuszczowej?

„Podobno zmiana nawyków zajmuje tylko 21 dni, po tym czasie nowe zachowania wchodzą w krew”– napisała w swojej książce dr n. med. Anna Lewitt, autorka książki „Jedzenie to leczenie”.

 

Według autorki w procesie odchudzania kluczowych jest 7 wskazówek:

 

1.Przestań myśleć o odchudzaniu. Nerwowe myślenie, że coś: „musisz” wcale ci nie pomoże. Zamiast tego zacznij myśleć o korzyściach jakie osiągniemy wdrażając zmiany, np. że zyskamy lepsze samopoczucie, będziemy mieć więcej energii, a z czasem również schudniemy. Skoncentruj się na tym, że wprowadzając drobne zmiany i realizując je w danej chwili wzmacniasz swój organizm. 

 

2.Zobacz, jakie błędy żywieniowe popełniasz. Czy zjadasz zbyt obfite i tłuste posiłki, a przy tym mało się ruszasz? Z pewnością taki tryb życia prowadzi do poważnych chorób jak m.in miażdzyca. Zamiast sięgać po jedzenie w sytuacjach stresujących, zastanów się jak w inny sposób możesz sobie poradzić. Twój organizm na pewno ci podpowie, jeśli go o to zapytasz!

 

3.Buduj świadomość! Patrz na to jakie posiłki spożywasz i kiedy po nie sięgasz. Jedz powoli, by wyczuć moment, kiedy twój mózg daje ci sygnał, że organizm jest syty. Szybkie przeżuwanie pokarmów prowadzi do otyłości.

 

 

4.Wprowadź dobre nawyki i planuj każdy dzień. Na początek uwierz w siebie oraz w to, że schudłeś tyle ile chcesz. Gdy zauważysz efekty, pamiętaj, by nie popaść w efekt jo-jo. Dlatego pomyśl o odchudzaniu w kontekście zdrowia. Spisz harmonogram dnia na kartce i noś ją ze sobą.

 

5.Wyznaczaj realne cele. Stosuj metodę małych kroków. Zacznij od przejrzenia szafek kuchennych i pozbycia się, np. słodyczy. Makarony zastąp kaszami. Jedz regularnie 5 posiłków dziennie, nawadniaj się i uprawiaj sport.

 

6. Wyłącz światlo. Według badań opublikowanych w American Journal of Epidemiology osoby, które zasypiały w najciemniejszych pokojach, były o 21 procent mniej narażone na otyłość niż osoby śpiące w najjaśniejszych pokojach.

 

7.Wysypiaj się. Zdrowy sen reguluje poziom hormonów apetytu. Odpowiedzialne są za to grelina i leptyna. Jeśli się nie wysypiamy, produkcja leptyny zostaje zahamowana, a wytwarzane są duże ilości greliny. Wtedy czujemy się bardzo głodni, mamy większą ochotę na słodkie produkty. Wystarczy, że zarwiemy dwie noce, aby te hormony zostały zaburzone.

 

 POWODZENIA!!!

 

ZOBACZ TEŻ:Wypróbuj dektoks z pokrzywy! Podajemy przepis!

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze