W POLSCE KOŚCIÓŁ gwarantuje ,,duchowe i MATERIALNE wsparcie’’ UCHODŹCOM!

Mam nadzieję, na zakończenie konfliktu w Syrii i powrót uchodźców do domu; jako Kościół katolicki w Polsce będziemy im nadal pomagać – napisał, ale to nie jedyne jego słowa.

 

 

Jednocześnie przewodniczący KEP zapewnił „o braterskiej pamięci, o duchowym i materialnym wsparciu żyjących na terenach objętych wojną”. Zaznaczył, że parafie i domy zakonne w Polsce kilkakrotnie organizowały dni modlitwy i pomocy dla Syrii, w czasie których „Polacy okazywali swoje wielkie serce i hojność, odpowiadając wielkodusznie na nasz apel”.

 

„W trudnych doświadczeniach bólu i śmierci, rozpadu rodzin i więzów społecznych, niepowetowanych strat materialnych, spowodowanych przez wojnę, chcemy zapewnić jeszcze raz, że nie jesteście sami” – napisał abp Gądecki. Hierarcha wyraził nadzieję, że „wysiłek wspólnoty międzynarodowej doprowadzi wkrótce do zakończenia konfliktu w Syrii, do odbudowy zniszczonego kraju i powrotu uchodźców do domu, którym – jako Kościół katolicki w Polsce będziemy nadal pomagać”.

 

Jak czytamy dalej w liście, abp Gądecki złożył również nowemu, wschodniemu patriarsze „serdeczne życzenia” i zapewnił o modlitwie w intencji jego posługi, „zwłaszcza wśród umęczonych wojną i niepokojem wiernych w Syrii i Libanie”.

 

O zapewnieniu pomocy uchodźcom w Polsce, mówił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście do nowego patriarchy grecko-katolickiego Kościoła melchickiego abpa Josepha Absi.

 

Źródło: pap

Fot.: wikipedia

KgKomentarze