Będą KARY za przebywanie na stoku? Sanepid zabrał głos w tej sprawie!

Czy będą kary za przebywanie na stoku? Sanepid zabrał głos w tej sprawie! Co napisano w oświadczeniu? Jak to wygląda od strony prawnej?

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął interwencję po przekazaniu przez lokalną policję materiałów, które miały być podstawą wymierzenia kar administracyjnych przez sanepid.

Zobacz także: NIESAMOWITY skandal! W sklepach sprzedawano TRUJĄCY olejek!

Chodziło o przebywanie na stoku w Wieżycy na Kaszubach, gdzie zamknięto wyciąg narciarski.

Policja przekazała materiały sprawy Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Kartuzach.

Fot. Pixabay

RPO napisał więc w tej sprawie do lokalnego sanepidu. Zapytał, czy wszczęto postępowanie w sprawie kar pieniężnych.

Co odpisano?

– W odpowiedzi na zapytanie dotyczące nałożenia sankcji administracyjnych związanych z korzystaniem ze stoku zlokalizowanego w Wieżycy-Koszałkowie, informuje że po przeanalizowaniu dokumentów przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach, nie znajduje podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego – napisał RPO Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kartuzach.

Warto podkreślić, że pismo nie zawiera żadnego uzasadnienia.

Przypomnijmy, że właściciele restauracji otwierają swoje lokale, mimo obowiązujących zakazów. Policjanci nie mają litości dla takich osób! Posypały się kary!

Policja reaguje na bieżąco. Działania podjęła m.in. katowicka komenda. Policjanci rozumieją stanowisko przedsiębiorców, którzy po prostu nie chcą zbankrutować, ale prawo jest równe dla wszystkich. Nie można stosować go wybiórczo.

Zobacz także: Jedz TO, a oczyścisz organizm! ZDRADZAMY sposób na PIĘKNY wygląd i energię!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze