Brytyjczyk prawie zginął od POPCORNU! „Grzebanie w zębach” doprowadziło do…

Mężczyzna z Wielkiej Brytanii o mało nie stracił życia po zjedzeniu popcornu. Jego historia jest dowodem na to, dlaczego nie warto igrać ze swoim zdrowiem i działać na własną rękę.

Brytyjczyk Adam Martin to strażak i ojciec trójki dzieci z Kornwalii w Anglii. Razem z żoną przyrządzili popcorn jako przekąskę do filmowego seansu. Podczas jedzenia kawałek popcornu mocno utknął między zębem, a dziąsłem mężczyzny. 

 

Mężczyzna usiłował samodzielnie usunąć popcorn z zęba. Chciał to zrobić za pomocą różnych przedmiotów. To właśnie „grzebanie w zębach” doprowadziło do rozwoju zagrażającej życiu infekcji.

 

Mężczyzna twierdzi, że przez trzy dni nie był w stanie usunąć popcornu. Użył wielu przedmiotów takich jak: skuwki od długopisu, wykałaczki, kawałka drutu, a nawet metalowego gwoździa. Nie udało mu się usunąć jedzenia, a w konsekwencji uszkodził dziąsło.

 

Tydzień po tym zdarzeniu, Adam zaczął cierpieć na objawy podobne do grypy. Okazało się jednak, że w wyniku uszkodzenia dziąsła wdało się groźne zakażenie i u mężczyzny rozwinęło się zapalenie wsierdzia. Bakterie z jamy ustnej przedostały się do krwiobiegu i wraz z krwią trafiły do serca.

 

Początkowo mężczyzna został odesłany do domu, ponieważ lekarze zdiagnozowali jedynie łagodny szmer serca. Adam czuł jednak, że z jego ciałem dzieje się coś niepokojącego i sam zgłosił się do szpitala.

 

„Miałem wrażenie, że coś było naprawdę nie tak. Spałem bardzo źle i czułem się okropnie. Miałem bóle nóg i po prostu nie czułem się dobrze. Tego samego dnia zostałem przyjęty do szpitala na badania. W tym momencie bardzo się martwiłem” – wspomina Brytyjczyk.

 

Skany klatki piersiowej wykazały, że jego serce zostało uszkodzone w wyniku infekcji. W szpitalu przeszedł siedmiogodzinną operację na otwartym sercu.

 

„Gdybym poszedł do dentysty, nic by się nie wydarzyło. To było najgorsze doświadczenie w moim życiu. Byłem niedaleko od śmierci i mam ogromne szczęście. Przyczyną był popcorn tkwiący w zębach, już nigdy go nie zjem” – kontynuuje Adam.

 

 

ZOBACZ TEŻ:PRZEPIS NA LEKKIE CIASTO! Potrzebne 3 SKŁADNIKI!

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze