Chcesz otrzymać WIĘKSZY ZWROT PODATKU? Wystarczy, że…

Chcesz otrzymać wyższy zwrot podatku? Informujemy o tym co zrobić aby go zwiększyć.

Każdy, kto w 2019 roku przekazał darowiznę na działalność jakiekolwiek fundacji bądź stowarzyszenia, które posiada status Organizacji pożytku Publicznego może skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej przy składaniu PIT. Jak jednocześnie zrobić dobry uczynek i zwiększyć zwrot podatku? To bardzo proste. W zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) należy wykazać kwotę przekazanej na rzecz fundacji darowizny. Darowizny można odliczyć do określonego limitu. Ich suma nie może przekroczyć 6%.

Aby zwiększyć swój zwrot podatku, każda osoba, która w 2019 przekazała darowiznę, może odliczyć ją od podstawy podatku. Darowizny można odliczyć do określonego limitu: suma darowizn przeznaczonych na rzecz organizacji pożytku publicznego, cele kultu religijnego i krwiodawstwo nie może przekroczyć 6% uzyskanego w danym roku dochodu. W zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) należy wykazać kwotę przekazanej na rzecz fundacji darowizny.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE odkrycie naukowców! Egipska mumia odezwała się po 3000 lat od śmierci!

Aby szybko i łatwo uzyskać ulgę warto skorzystać z darmowego programu do rozliczeń PIT. Fundacja Świętego Mikołaja wybrała program, który rozliczycie w stu procentach bezpiecznie. Co najważniejsze, program podpowiada jak użytkownik może obniżyć podatek i z jakich ulg może skorzystać.

Zobacz: Fundacja Świętego Mikołaja

 

– Dzięki środkom z 1 proc. podatku możemy przez cały rok pomagać dzieciom i młodzieży w Polsce, w syryjskim Aleppo i w Mariupolu na wschodzie Ukrainy. Prowadzimy także działalność kulturalną i wydawniczą- informuje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

fot. unsplashKomentarze