Czy DZIŚ – 26 stycznia – jest niedziela HANDLOWA?

Przez zmiany w przepisach, każdego weekendu zastanawiamy się, czy dana niedziela będzie handlowa czy z zakazem handlu?

Także dziś niejedna osoba przypomni sobie, że musi coś kupić i zaraz zada sobie pytanie: Czy dziś jest niedziela handlowa?

Tylko siedem razy!

I faktycznie, zaostrzenie zakazu skutkuje tym, że mniej niż jedna niedziela w miesiącu jest handlowa. Możemy więc nie pamiętać, która jest z zakazem handlu, a która nie.

W myśl przepisów, w 2020 niedziel w których sklepy i galerie są otwarte będzie jedynie 7 w ciągu całego roku. To oznacza, że poza tymi wyznaczonymi datami ewentualne zakupy możemy zrobić tylko w punktach handlowych będących jednocześnie placówkami pocztowymi. Z tej „furtki” skorzystały sklepy Żabka i ABC i działają one w każdą niedzielę. Choć w te bez handlu, otwarte są znacznie krócej niż w dni powszednie.

Poza tym skorzystać możemy też z oferty stacji benzynowych, które coraz częściej przypominają mini-markety. Z kolei kawiarnie i restauracje w każdą niedzielę mogą działać bez żadnych ograniczeń, co sprzyja życiu towarzyskiemu i rodzinnemu.

Czy dziś jest niedziela handlowa?

Czy zatem dziś, 26 stycznia 2020, jest niedziela handlowa i czy zrobimy zakupy? Tak, 26 stycznia to pierwsza w 2020 roku niedziela handlowa i sklepy są otwarte.

Kolejne takie niedziele to:

  • 5 kwietnia
  • 26 kwietnia
  • 28 czerwca
  • 30 sierpnia
  • 13 grudnia
  • 20 grudnia

Czytaj także: SMUTNA informacja na temat Beaty TYSZKIEWICZ. Karolina WAJDA poinformowała, że…Komentarze