Dramat uzbeckiej „księżniczki”! Gulnara Karimowa została skazana na…

Gulnara Karimowa płaci obecnie największą karę pozbawienia wolności w jednym z więzień o zaostrzonym rygorze. Dzieci „księżniczki” błagają o uwolnienie ich matki.

Obecnie córka byłego prezydenta Uzbekistanu odsiaduje wyrok w kolonii karnej, a jej gigantyczny majątek przepadł na rzecz skarbu państwa. 

 

Gulnara Karimowa została skazana za prowadzenie grupy przestępczej. Córkę Islama Karimowa oskarżono m.in. o wyłudzenia oraz pranie brudnych pieniędzy. Po serii procesów sądowych oraz usłyszeniu nowych zarzutów ostatecznie otrzymała wyrok 13 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 

„Karimowa przestała być widywana publicznie od 2014 roku. W trakcie śledztwa prokuratorzy zamrozili około półtora miliarda dolarów posiadanych przez córkę byłego prezydenta aktywów. Znajdowały się na kontach w Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Łotwie, Irlandii, Malcie, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Hongkongu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W skład jej majątku wchodziły również m.in. fabryka coli oraz 98 mieszkań. Z powodu swojego majątku była nazywana „Księżniczką Wschodu” podaje „Reuters”.

 

O uwolnienie matki apelują syn Karimowej, Islom i córka Iman. Dzieci „Księżniczki Wschodu” wysłali list otwarty do Szawkata Mirzijojewa, obecnego prezydenta Uzbekistanu.

 

W liście argumentują, że warunki sanitarne w więzieniu są ciężkie, co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii koronawirusa. Dzieci Karimowej powoływały się na znajomość z obecnym prezydentem i przypomniały mu, że często gościł w ich domu. Dowodziły także niewinności ich matki.

 

ZOBACZ TEŻ:BONY TURYSTYCZNE dla POLAKÓW! Sprawdź, czy otrzymasz „1000 plus” na WAKACJE!

 

Gulnara Karimowa nie przyznaje się do winy. Deklaruje się jako opozycjonistka i twierdzi, że została skazana na więzienie, ponieważ zamierzała nagłośnić przestępstwa dokonane przez władze Uzbekistanu.

 

 

Źródło:02

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze