niedźwiedzia, niedźwiedź, wybieg z niedźwiedziami

Dramat w Bieszczadach. Turysta zboczył ze szlaku, wpadł wprost na niedźwiedzia

W rejonie Komańczy, nieopodal Jeziorek Duszatyńskich 50-letni mężczyzna został zaatakowany i mocno poturbowany przez niedźwiedzia. Wszystko wskazuje na to, że do spotkania doszło przypadkiem, gdy turysta zboczył z oznaczonego szlaku.

Mężczyzna spacerował po lesie w niedzielę. Najprawdopodobniej niedaleko Jeziorek Duszatyńskich zboczył ze szlaku i wszedł w młodnik. To w nim najpewniej doszło do ataku niedźwiedzia, który ukrywał się tam w ciągu dnia.

 

ZOBACZ:Filmowiec kontra niedźwiedź polarny – to video mrozi krew w żyłach! [VIDEO]

 

Mężczyźnie udało się uciec i o własnych siłach dotrzeć na dół do Duszatyna. Miał mocno pogryziony bark i brzuch rozorany przez pazury niedźwiedzia. Na szczęście obrażenia nie były tak głębokie by uszkodzić narządy wewnętrzne. Całego zakrwawionego mężczyznę uratowali uczestnicy pikniku w Duszatynie, którzy opatrzyli go i wezwali karetkę.

 

Pracownicy Nadleśnictwa Komańcza apelują o rozwagę i ostrożność w czasie leśnych wycieczek w dzikie ostępy Bieszczadów. Zwracają uwagę na to, że wiosna to okres gdy z gawr wychodzą niedźwiedzice z nowymi miotami młodych. Często spędzają czas w młodnikach i innych niedostępnych częściach lasu. Wkroczenie w jego okolice może sprowokować niedźwiedzicę do ataku. Miejmy to na względzie i nie schodźmy z wytyczonych szlaków i ścieżek.

 

ZOBACZ: Poszli do łóżka w czworo, tylko ona przeżyła – tragiczny finał małej orgii!

 

wp.pl: foto: pixabayKomentarze