Dramat w Tatrach. Nie żyje policjant!

Do tragedii doszło wczorajszej nocy z poniedziałku na wtorek. W trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach, mężczyzna spadł w dużej wysokości. Dramat w Tatrach spowodował, że nie żyje policjant.

 

To kolejny dramat w Tatrach. Po raz kolejny góry pochłonęły kolejne życie. Mężczyzna, który spadł z dużej wysokości okazał się być policjantem! Służył w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

 

Jak czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej: „W nocy (25/26 listopada br.) w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie. St. sierz. Paweł Burdyl 27 l. W Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach.

 

Zmarły tragicznie policjant uwielbiam sporty górskie. Koledzy policjanci wspomnieli, że: „Wspinał się nie tylko po polskich górach, ale też zdobywał szczyty po za granicami naszego kraju m in. : Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek (Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja). Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej odnosząc znaczące sukcesy. Zajął I miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach jako dwuosobowa grupa z kolegą w konkurencji  Spacer Narciarza. Zajął II miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach w konkurencji Slalom Gigant. Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem”.

 

ZOBACZ TEŻ: Tusk pokazuje zdjęcie wnuków! Od razu widać do kogo są podobni! [FOTO]

 

Ratownicy górscy alarmują, aby osoby, które wybierają się na szlaki górskie bardzo uważali na siebie. To jest okres, kiedy w górach zaczyna się naprawdę robić niebezpiecznie.

 

Źródło: sucha-beskidzka. policja. gov. plKomentarze