Emeryci skaczą ze szczęścia! Ale RADOŚĆ!

Emeryci mają powody do świętowania. Skaczą ze szczęścia! O co chodzi?

Płyną do nich pieniądze z trzynastki! Kasa leje się strumieniami! Ale radość! Gotówkę otrzymało już prawie 4 mln emerytów!

– Od 1 kwietnia br. świadczenie trafiło już do 3,7 mln emerytów. W sumie będzie to 9,8 mln osób –  powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Są dodatkowe pieniądze na SZCZEPIENIA! Premier nie pozostawia złudzeń!

Do 15 kwietnia trzynastki otrzyma kolejnych 1,4 mln uprawnionych.

– Wypłaty trwają, a trzynasta emerytura trafi w sumie do 9,8 mln osób. Co ważne, wypłacana jest ona z urzędu, czyli nie jest konieczne składanie żadnego wniosku. Wiemy, że to znaczące i naprawdę istotne wsparcie dla dużej grupy emerytów i rencistów, którzy mają pełną dowolność w wydatkowaniu tych dodatkowych środków – sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują – dodała Marlena Maląg.

Świadczenie wynosi 1250,88 zł. Z tej kwoty nie można dokonać egzekucji czy potrąceń. Natomiast w listopadzie zostanie wypłacona tzw. czternastka. Zasady jej otrzymania są jednak inne niż trzynastki.

– Tutaj występuje kryterium dochodowe – 2900 zł brutto. Zdecydowana większość emerytów i rencistów, bo ok. 8 mln osób, otrzyma świadczenie w pełnej wysokości 1250,88 zł. Pozostałe ok. 1,2 mln osób pobierających świadczenie wyższe niż wynosi kryterium, otrzyma czternastą emeryturę w wysokości odpowiednio pomniejszonej – zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” – tłumaczyła Maląg.

Zobacz także: GIGANTYCZNE zmiany w sprawie dowodów osobistych! Będą ODCISKI palców!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze