Gdy poszedł obudzić syna spostrzegł, że potężny pająk siedzi obok jego głowy. To co zrobił zadziwiło wszystkich

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wchodzicie do pokoju swojego dziecka, które smacznie sobie śpi. Tuż obok jego głowy dostrzegacie potężnego pająka, niewiele od niej mniejszego. Co zrobilibyście w takiej sytuacji? Jesteśmy pewni, że na pewno nie to, co zrobił ten tata!

Na pewno nie będziecie zdziwieni, jeśli na początku powiemy, że wszystko działo się w Australii. Scott Allen widząc potężnego pająka obok swojego dziecka… wyciągnął telefon, zrobił mu kilka zdjęć i wrzucił na facebooka! Posta opatrzył bardzo optymistycznym komentarzem, ciesząc się, że taki „gość” odwiedził go w domu.

 

W tym zachowaniu jest sporo logiki, bowiem pająk ten – choć wielki i odrażający – jest prawie niegroźny dla ludzi. Pochodzi z gatunku spachaczowatych, te zaś nie posiadają silnego jadu. Polują na przeróżne owady i insekty, również na te, które faktycznie mogłyby zrobić krzywdę człowiekowi, szczególnie młodemu.

 

ZOBACZ: Chciał zabić obrzydliwego pająka palnikiem. Doprowadził do tragedii!

 

Wielu ludzi mimo to zbulwersowało zachowanie ojca. Twierdzą, że naraził dziecko na niebezpieczeństwo – mimo wszystko spachaczowate potrafią ugryźć i to boleśnie. Co by się stało gdyby chłopiec przekręcił na poduszce?

 

Inni zaś żartowali, że zupełnie nie ma się czego bać. Przywołują rzekome badania mówiące o tym, że człowiek w ciągu życia „zjada” przez sen wiele owadów. Dodają, że ten pająk z pewnością jest na to za duży!

 

Spachaczowate potrafią osiągać ponad 4 centymetry długości ciała i aż 30 centymetrów rozpiętości odnóży. Przerażające!Komentarze