Hiszpania zabrania łuszczenia na ulicy pestek słonecznika! Dlaczego?

W hiszpańskim mieście Deleitosa, w prowincji Cáceres, zabroniono łuszczenia pestek słonecznika w miejscach publicznych – informuje portal internetowy The Local. Czym rząd Hiszpanii motywuje swoją decyzję?

Chodzi o koronawirusa

Władze Hiszpanii tłumaczyły wprowadzenie takiego środka ostrożności groźbą rozprzestrzenienia się koronawirusa. Zabrania się spożywania nie tylko pestek słonecznika, ale także innych lekkich przekąsek i słodyczy. Burmistrz Juan Pedro Domingo wskazał, że dzieci często dzielą się nimi ze sobą, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo infekcji.

Plują pestkami na potęgę

Ponadto, jak pisze The Local, niektórzy Hiszpanie mają tendencję do wkładania pestek do ust, gryzienia ich zębami, a następnie plucia łuskami na ziemię.

„W Hiszpanii często można zobaczyć stosy pokrytych śliną łusek na środku chodnika, gdzie ktoś gryzł nasiona, żeby zabić czas” – podaje gazeta.

Picie na ulicy alkoholu kupionego w supermarkecie, zamiast w restauracji czy barze, również zostało zakazane z powodu pandemii koronawirusa.

Liczba zakażeń w Hiszpanii i na świecie

Jak dotąd w Hiszpanii koronawirusem zaraziło się ponad 320 tysięcy osób, z czego ponad 28 tysięcy zmarło. Na całym świecie COVID-19 zdiagnozowano już u prawie 17 milionów osób. Śmierć poniosło 666 tysięcy ludzi.

Źródło: The Local

Zdjęcie: PixabayKomentarze