HYBRYDOWE oszustwo TOYOTY! Japoński koncern podaje FAŁSZYWE dane na temat SPALANIA!

Kupując nowe auto, co jest sporym wydatkiem, chcemy by było nie tylko sprawne, ale też, by spełniało nasze oczekiwania i… parametry przedstawione w ofercie!

Zawiodą się więc ci, którzy skusili się na hybrydową Toyotę!

 

Niedawno pisaliśmy o sprawie pani Anny, której Toyota RAV4, według badań rzeczoznawcy z Polskiego Związku Motorowego pali w mieście 10,6 litra, a poza miastem 13,5 litra, zamiast deklarowanych przez producenta 5,4 i 5,1 litra. Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

 

Jak się okazuje nie jest to przypadek odosobniony. Wystarczy przejrzeć internet, by znaleźć wiele głosów i opinii potwierdzających, że Ravka pali około dwa razy więcej, niż prezentowane to jest w ofertach sprzedażowych!

 

Na stronie spidersweb.pl można przeczytać artykuł z testowania Toyoty gdzie napisano:

 

„Toyota mówi, że w cyklu mieszanym hybrydowa wersja Rav4 będzie spalać ok 5 litrów na 100 km/h. Trudno w to jednak uwierzyć. Podczas moich testów, które obejmowały zarówno odcinki miejskie, autostrady, jak i odcinki górskie, Rav4 spaliła ponad 8 litrów. I myślę, że to właśnie będzie realny poziom spalania benzyny w tym samochodzie.

 

Pod artykułem jeden z użytkowników barrtbh pisze:

” (…) ale nie wiem czemu to robią w sumie w katalogu do hybryd i tak podają fałszywe dane spalania mniejsze o około 2l”

 

Na autocentrum.pl czytamy opinię:

 

„Dynamiczna jazda (a więc wyprzedzanie, zwalnianie) ze średnia ok 140km/h, to zużycie na poziomie 10l/100km. Jazda na tempomacie – też 140km/h – to szansa na zejście do 8,5-9,0l/100km, al tylko pod warunkiem, że autostrada luźna i nie trzeba ciągle zwalniać i przyspieszać. Przy jeździe 120-130km/h można zejść w trasie do 7,5l/100km.”

 

Inny użytkownik dodaje:

 

„(…) im szybsza jazda tym większe spalanie: średnio przy 120km/h ok 7,8 litra przy 140 km ok 9,7 litra, a przy 160 to 11,5-12 litrów.”

 

Kolejny pisze wprost:

 

„Oczywiście producent trochę nakłamał. W cyklu miejskim 7.7 w mieszanym 7.2 poza miastem 6 litrów. Ogólne spalanie po 4000 km 7.2. Liczyłem na mniej. Jeżdżę spokojnie z dzieciakami.”

 

Także na forum.toyotaklub.org.pl zamieszczono wiele wpisów mówiących o rzeczywistym spalaniu.

 

11 l przy 140km/h wg GPS.” – pisze fanatyk, podobnie compucarautostrada 140-150 km/h – ok 11l/100km

 

Kupując samochód liczymy się z tym, że mogą być pewne odchylenia w parametrach. Nikt jednak nie przewiduje, że auto będzie palić dwa razy więcej!

 

Kuriozalne jest to, że Toyota przyznaje rację użytkownikom i potwierdza, że samochody palą więcej! Dlaczego? Ponieważ testy przeprowadzane są w warunkach laboratoryjnych. Jednak inne marki, mimo tego, że testy robią także w takich warunkach, potrafią podać realne spalanie. Toyota już nie.

 

Dlatego ostrzegamy przed kupowaniem tych samochodów – chyba, że będzie się ich używać tylko po to, by w niedzielę pojechać do kościoła.

Każdy kto jeździ więcej, odczuje po kieszeni oszustwo Toyoty.

 

(aw), źródło: spidersweb.pl, autocentrum.pl, forum.toyotaklub.org.pl

 

 

 Komentarze