Jest decyzja w sprawie TARCZY! Na TE wieści czekali przedsiębiorcy!

Jest już decyzja rządu w sprawie Tarczy Antykryzysowej! Na te wieści wszyscy czekali! O co chodzi?

Rząd zdecydował. Tarcza Antykryzysowa zostaje! Będzie można zyskać dużą kasę! Jak ją zdobyć? Jakie są warunki? Kto może złożyć wniosek?

Zobacz także: Ciężarna Agnieszka Włodarczyk ZASKOCZYŁA wszystkich! Postanowiła…

Fot. Pixabay

Tarczę wydłużono o kolejny miesiąc i poszerzono jej zakres. Pomoc otrzymają też firmy, które udowodnią spadek przychodów w stosunku do września 2020 r.

– Wprowadzono również możliwość uzyskania świadczenia postojowego lub ponownego świadczenia postojowego. Przedsiębiorcy będą mogli także ubiegać się o postojowe, niezależnie od tego, czy otrzymali ten rodzaj pomocy w przeszłości – podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Przedsiębiorcy mogą też wnioskować o zwolnienie z opłacania składek od grudnia 2020 roku do lutego 2021 roku.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest prowadzenie działalność z kodem PKD jako rodzaj przeważającej działalności. Chodzi o stan na dzień 30 listopada 2020 r. Trzeba też wykazać spadek przychodów o minimum 40 proc.

O miesiąc wydłużono również dofinansowanie pensji pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i dotacji na działalność.

– Rok temu, po wybuchu pandemii, rząd podjął szybkie i skuteczne działania mające na celu przeciwdziałanie jej skutkom. Dzięki temu dziś polska gospodarka jest w miejscu pozwalającym na dynamiczny powrót do normalności. Tarcze antykryzysowa i finansowa, na które łącznie przeznaczono ponad 190 mld zł, pozwoliły na uratowanie 6,5 mln miejsc pracy. Po względem poniesionych nakładów jesteśmy liderem w Europie – na wsparcie przedsiębiorców i pracowników rząd przeznaczył rekordową kwotę 9,4 proc. PKB – powiedziała minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Wraca ŚNIEŻNA zima! Będzie DUŻE ochłodzenie!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze