Już wkrótce pożegnamy się z maseczkami?! Chodzi o niektóre regiony…

Każdy zadaje sobie pytanie jak długo pozostanie nam nosić maseczki. W dodatku idzie lato. Temperatury będą coraz wyższe, a to znacznie utrudni oddychanie z zasłoniętą twarzą.

Niewykluczone jednak, że w niektórych rejonach Polski ten obowiązek zniknie szybciej niż w innych częściach kraju. Tak do podejścia do pandemii odniósł się wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

 

W miniony czwartek zapytano wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego o to, czy resort rozważa wprowadzenie zmian dotyczących obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Coraz częściej odnotowuje się przypadki nieprzestrzegania nakazu zakrywania twarzy. Tyczy się to zwłaszcza miejscowości turystycznych. 

 

„Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu: nie mnie, jako tego, który ma maseczkę, tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy swojego stanowiska, będziemy to kontrolować” – powiedział wiceminister.

 

Minister dodał, że są w naszym kraju takie regiony, w których tego typu obowiązek może zostać poluzowany wcześniej. Poinformował także, że prowadzona jest analiza współczynnika zakażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach.

 

ZOBACZ TEŻ:Dramat uzbeckiej „księżniczki”! Gulnara Karimowa została skazana na…

 

 

„I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych” – powiedział wiceminister.

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze