Kard. Dziwisz w sprawie oskarżonego bpa Szkodonia: „Wszyscy oczekujemy, że…”

Nie milkną echa po wstrząsających oskarżeniach, jakie padły pod adresem krakowskiego biskupa pomocniczego Jana Szkodonia. Do sprawy odniósł się także arcybiskup senior metropolii krakowskiej ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

Przypomnijmy, że ostatnio wyszła na jaw spraw, że bp Jan Szkodoń miał molestować kilkunastoletnią Monikę. Zaprzyjaźnił się z nią w trakcie pielgrzymki do Watykanu. Później bardzo ingerował w jej życie: miał mówić jakiego powinna mieć chłopaka. Udzielił dziewczynie ślubu i ochrzcił wszystkie jej dzieci. Kobieta dopiero po dwudziestu latach nabrała sił, aby głośno opowiedzieć o tym, jak biskup miał ją skrzywdzić 20 lat temu.

 

 

Kardynał Stanisław Dziwisz, był sekretarz św. Jana Pawła II również zabrał głos w tej sprawie. Jak mówi były arcybiskup krakowski: „Z głębokim zaniepokojeniem przyjąłem doniesienia prasowe. Z Księdzem Biskupem współpracowałem wiele lat jako Metropolita Krakowski. Postrzegałem go jako kapłana głębokiego życia wewnętrznego, modlitwy i wrażliwości na człowieka. Sformułowanie wobec Księdza Biskupa zarzuty boleśnie dotknęły wiele osób, dla których Biskup Jan Szkodoń jest autorytetem, ojcem i przyjacielem. Wszyscy oczekujemy, że zostaną one rzetelnie i szybko wyjaśnione”.

 

 

Przypomnijmy, że na te oskarżenia również i bp Jan Szkodoń zareagował w specjalnym oświadczeniu. Poinformował, że odsuwa się od duszpasterstwa i prosi o modlitwę. Biskup dodał także: „Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą, oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić.

 

 

ZOBACZ: Kuba Wojewódzki rozkręca kolejny biznes! Dziennikarz właśnie otwiera …

 

 

Sprawę aktualnie bada Nuncjatura Apostolska.Komentarze