Uważaj! Przez KASZEL możesz trafić ZA KRATKI!

Uważaj! Przez KASZEL możesz trafić ZA KRATKI!

Kaszel nie zawsze oznacza stan chorobowy. Często spowodowany może być suchością powietrza w pomieszczeniu, może to być też tzw. kaszel palacza.

Jednak teraz nawet niewinny kaszel jest traktowany bardzo poważnie.

Kaszel terrorystyczny

Do zaskakującego zdarzenia doszło w miejscowości Hanover (w stanie Pensylwania, USA). To tu w sklepie Supermarket Gerrity, 35-letnia Margaret CIRKO została oskarżona o przestępstwo terrorystyczne właśnie za kaszel!

Zgrzewka piwa

Tak naprawdę kobieta miała zamiar ukraść 12-pak piwa. I żeby dokonać tego czynu postanowiła odwrócić uwagę pracowników i klientów sklepu i dla „żartu” zaczęła kaszleć na jedzenie.

W Stanach Zjednoczonych koronawirusem zarażonych jest 103 321 osób, a zmarło już 1668 (stan na 28 marca 2020 – cdc.gov). Tak więc tego typu żarty okazały się zupełnie nie na miejscu.

Celowy kaszel

Jak podaje Hanover Township Police Department

„Policja została wezwana do firmy po tym, jak CIRKO weszła do sklepu strasząc, że jest chora podczas celowego kaszlu i plucia śliną / żółcią na produkty / mięso / towary. CIRKO kontynuowała to zachowanie w kilku alejkach, zanim podjęła próbę kradzieży 12 paczek piwa”

Przez kaszel za kratki

Niedoszła złodziejka o spaczonym poczuciu humoru, za swoje „żarty” może trafić za kratki. Na razie przebywa w areszcie i postawiono jej akt oskarżenia:

„CIRKO została oskarżona o dwa rodzaje Zagrożeń Terrorystycznych: przestępstwo użycia „czynnika biologicznego” i przestępstwo złośliwości. Oprócz wykroczeń liczy się również próba popełnienia przestępstwa kradzieży i nieprawidłowego zachowania.”

Zobacz też: Nietypowy APEL do PRZESTĘPCÓW! Policja prosi ich o…

To nie jest śmieszne

W Polsce co prawda sytuacja na szczęście nie jest jeszcze tak groźna jak w innych krajach Europy czy w USA. Mimo to, wszyscy obawiają się zarażenia. W związku z tym zalecane jest noszenie maseczek, a jeśli już kaszlemy to zasłaniajmy usta.

Nawet jeśli nasz kaszel nie jest spowodowany chorobą, może zostać odebrany jako bardzo groźne i niebezpieczne zachowanie.

 

 

**** UPDATED PRESS RELEASE***NATURE OF OFFENSE: Terrorist Threats, et al.DATE OF OFFENSE: 03/25/2020TIME: 1358…

Gepostet von Hanover Township Police Department am Mittwoch, 25. März 2020

 

 

 

fot. https://www.facebook.com/GerritysSupermarketKomentarze