KOREA PÓŁNOCNA planuje ATAK! Wszystko jest teraz w rękach Kim Dzong Una

Korea Północna rozważa plany w sprawie dokonania ataku rakietowego, teraz decydujący głos w tej kwestii ma przywódca Korei Północnej – Kim Dzong Un.

 

Celem planowanego ataku Korei Północnej jest  terytorium amerykańskie wyspa Guam na Pacyfiku. Korea starannie i analizuje plany – ostrzega oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Według informacji wszystko zależy od woli Kim Dzong Una. KCNA cytuje wypowiedź rzecznika dowództwa armii północnokoreańskiej – „siły strategiczne starannie analizują plan operacyjny wzniecenia ognia w rejonach wokół Guam za pomocą rakiety balistycznej średniego i dalekiego zasięgu Hwasong-12”.

 

Zdaniem rzecznika celem ataku jest „powstrzymanie największych baz wojskowych USA na Guam, w tym bazy lotniczej Anderson”. Nie podano daty ataku, ale podkreślono, że „plan może być zrealizowany w każdym momencie, po podjęciu decyzji przez naczelnego dowódcę Kim Dzong Una”.

 

Inny rzecznik oskarżył, z kolei USA o przygotowania do „wojny prewencyjnej”, na co Korea odpowie ”wojną na pełną skalę i wyeliminowaniem wszystkich punktów oporu wroga, w tym na kontynentalnym terytorium USA”. Stany powinny zaprzestać „lekkomyślnych prowokacji militarnych” – dodał.

 

źródło: tvn24

fot.: facebook

kgKomentarze