A czy Ty znasz odpowiedź? W MILIONERACH PADŁO PYTANIE NT. PIOSENKI

A czy Ty znasz odpowiedź? W MILIONERACH PADŁO PYTANIE NT. PIOSENKI. Uczestniczka ostatniego odcinka przyznała, że było ono szczególnie problematyczne. 

 

A czy Ty znasz odpowiedź? To pytanie dotyczyło piosenki biesiadnej! 

 

Milionerzy to polski teleturniej emitowany na antenie stacji TVN od 3 września 1999 do 26 stycznia 2003, od 19 stycznia 2008 do 19 grudnia 2010 oraz ponownie od 9 lutego 2017 roku. Program prowadzony jest dziennikarza Huberta Urbańskiego.

 

 

Produkcja wzorowana jest na  na brytyjskim programie Who Wants to Be a Millionaire?, emitowanym na antenie ITV. Zwycięzca programu, który udzieli wszystkich poprawnych odpowiedzi otrzymuje milion złotych. Dotychczas milionerami zostali: pan Krzysztof Wójcik, pani Maria Romanek, oraz pani Katarzyna Kant-Wysocka. 

 

 

 

Uczestniczką ostatniego odcinka była pani Agnieszka Jankiewicz z Kraszewa. Początkowo nie miała najmniejszych problemów z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi. Trudności pojawiły się przy pytaniu dotyczącym polskiej piosenki biesiadnej. W pewnym momencie Hubert Urbański odczytał treść pytania:

 

 

 

W biesiadnej piosence „Pije Kuba do Jakuba” dawne pany jadły:

A: żury i żubrze organy

B: sery i suflet maślany

C: salsę z naczosem

D: zraz z bigosem

 

 

 

Agnieszka Jankiewicz z Kraszewa postanowiła skorzystać z koła ratunkowego – telefon do przyjaciela. Niestety, bliski znajomy uczestniczki nie znał prawidłowej odpowiedzi. Kobieta zdecydowała się zakończyć grę.

 

Jaka jest prawidłowa odpowiedź? 

 

W tekście piosenki pt. Pije Kuba do Jakuba możemy przeczytać:

„Indyk z sosem, zraz z bigosem jadły dawne pany,

dziś ślimaki i robaki jedzą jak bociany”.

 

 

Prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź D. 

 

Źródło: Milionerzy

Zobacz również: Nudzisz się w czasie pandemii? Sięgnij po te książki! AKCJA #ZOSTAŃWDOMUKomentarze