Krajowy Rejestr Długów – PROBLEMY MA AŻ 73% POLSKICH…

Z informacji podanych przez Krajowy Rejestru Długów wynika, że około 73 % mikrofirm ma problem z odzyskaniem pieniędzy od kontrahentów.

 

Blisko 3/4 mikrofirm ma poważne problemy z odzyskaniem pieniędzy od swoich kontrahentów. Ciekawym faktem jest również to, że co czwarta przyznaje, że opóźnienia w płatnościach utrudniają jej regulowanie własnych zobowiązań – wynika z informacji z Krajowego Rejestru Długów. W efekcie część z nich traci płynność finansową.

 

Badanie zatytułowane „Portfel należności polskich przedsiębiorstw” pokazuje, że z wyegzekwowaniem należności od swoich klientów czy kontrahentów ma 72,9 procent najmniejszych firm, czyli zatrudniających do 9 pracowników. 23,7 procent takich przedsiębiorstw przyznaje natomiast, że z tego powodu nie może regulować własnych zobowiązań.

 

Z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań wynika również, że małe firmy rzadko korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Najczęściej, jednak wybór finansowania pada na kredyt obrotowy (27,2 procent) oraz limit na koncie firmowym (18,2 procent).  W przypadku zawężenia tej grupy do mikrofirm, odsetek przedsiębiorców mających problemy z utrzymaniem płynności finansowej przekracza 61 proc.

źródło: PAP

fot.:pixabay

KGKomentarze