KSIĄDZ NIE DOPUŚCIŁ CHŁOPCA DO KOMUNII. Według duchownego 8-latek nie potrafi odróżnić dobra od zła

Ksiądz odmówił 8-letniemu chłopcu przyjęcia komunii świętej.Oburzeni rodzice postanowili nagłośnić sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jimmy LaCugna ojciec chłopca nagłośnił zdarzenie za pośrednictwem Facebooka. Mężczyzna otrzymał wiadomość od księdza Johna Bambricka z Kościoła Świętego Alojzego. Duchowny poinformował go, że nie może udzielić jego 8-letniemu synowi Anthony’emu pierwszej komunii.

 

Do zdarzenia doszło w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Ksiądz odmówił chłopcu przyjęcia komunii, ponieważ 8-latek jest dzieckiem autystycznym. Duchowny swoją decyzję argumentował tym, że dziecko nie potrafi odróżnić dobra od zła. Autyzm dziecka określił jako niepełnosprawność.

 

Rodzicie chłopca są oburzeni zachowaniem księdza. Jak twierdzą, mimo że Anthony ma zaburzenia mowy, doskonale rozróżnia, co jest dobre, a co złe i nie istnieją żadne przeciwwskazania, aby przystąpił do pierwszej komunii.

 

Mój syn nie byłby nawet w stanie zgrzeszyć, ponieważ jest jednym z najsłodszych i najniewinniejszych małych chłopców, jakich kiedykolwiek spotkaliścienapisał Jimmy LaCugna na Facebooku.

 

„Pomóżcie rozpowszechnić informację o rówieśnikach Anthony’ego z jego spektrum, aby żadne inne dziecko i rodzina nie musieli przeżywać tego, co my w ciągu ostatnich kilku dni […]. Ojciec Bambric z Kościoła Świętego Alojzego i archidiecezja Trenton powinni się za to wstydzić!!!”– napisał na Facebooku Jimmy LaCugna.

 

Rodzice chłopca mają nadzieje, że przez ich interwencję ksiądz zmieni zdanie i zrozumie swój błąd. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Greta Thunberg zalała się łzami! Ta śmierć przyszła niespodziewanie…

 

Źródło:02/pixabayKomentarze