Kupujesz LEKI przez INTERNET? Powinien zainteresować cię ten SZCZEGÓŁ!

Leki kupowane przez Internet zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem. Warto mieć świadomość jak rozpoznać nielegalne źródła sprzedaży w Internecie!

Produkty kupowane przez Internet mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet prowadzić do śmierci. Wszystko dlatego, że nie wiemy, kto po drugiej stronie nam je sprzedaje. Dowiedz się, jak sprawdzić wiarygodność apteki internetowej.

 

Pamiętajmy, że leki kupowane z niesprawdzonych źródeł mogą być na przykład przeterminowane lub niewłaściwie przechowywane. Leki pochodzące z nielegalnych źródeł nie są w żaden sposób sprawdzane, a więc mogą być sfałszowane (o nieznanej jakości i nieznanym działaniu).

 

Apteki internetowe działają tylko wtedy, gdy prowadzą również działalność stacjonarną. Każda apteka działająca legalnie musi być wpisana do Rejestru Aptek nadzorowanego przez Wojewódzkie Inspektoraty Farmaceutyczne. Apteki internetowe sprzedają produkty lecznicze wydawane wyłącznie bez recepty.

 

W jaki sposób sprawdzić wiarygodność apteki internetowej?

 

Dla każdej legalnie funkcjonującej apteki internetowej istnieje specjalne logo -„common logo„, które umożliwia identyfikację takiego obiektu.

Logo zostało wprowadzone w 2014 roku przez Komisję Europejską i jest rozpoznawalne w całej Unii Europejskiej.

 

ZOBACZ TEŻ:Jedz te PRODUKTY, by powstrzymać WYPADANIE WŁOSÓW!

 

Jeżeli na stronie internetowej oferującej produkty lecznicze nie ma opisanego powyżej wspólnego logo lub kliknięcie w znaczek przypominający wspólne logo nie odsyła do Rejestru Aptek, nie należy dokonywać zakupu produktu leczniczego. Taki zakup jest wtedy ryzykowny i wszystko wskazuje na to, że podmiot działa nielegalnie. Logo wygląda następująco:

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masowo znikają z aptek! Czy rzeczywiście ZATRZYMUJĄ WIRUSY?

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze