kleszczami

Lepszego sposobu na ochronę przed kleszczami nie znajdziesz! Tego zapachu unikają jak ognia!

Zbliżające się wielkimi krokami lato i wakacje to okres wzmożonej aktywności kleszczy. Przebywając na łące, czy w lesie nie trudno złapać niechcianego pajęczaka, dlatego warto się zabezpieczać. Szczególnie powinniśmy chronić dzieci, ale również dorośli muszą się mieć na baczności. Przed wizytą w lesie warto się odpowiednio osłonić przed groźnymi dla zdrowia kleszczami.

Kleszcze to drobne pajęczaki, które z pozoru wyglądają niegroźnie jednak niech nas to nie zwiedzie. Są one nosicielami takich chorób jak borelioza czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla człowieka. Jaki jest więc skuteczny sposób walki z kleszczami. Jednym z nich są preparaty w aerozolu, warto jednak skorzystać z naturalnych środków.

Bardzo skuteczne w walce z kleszczami są olejki zapachowe, których pajęczaki te boją się jak ognia. Warto więc wcześniej spryskać, bądź nasmarować nimi skórę. Skutecznym odstraszaczem będą olejek z drzewa herbacianego, tymianek, szałwia, mięta pieprzowa czy eukaliptus. Równie dobre co olejki eteryczne są zioła, ze względu na swój gorzki smak są skutecznym odstraszaczem kleszczy. Warto więc mieć w domu szałwię, świeżą miętę pieprzową czy geranium, którego zapachu wręcz nienawidzą.
źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

Komentarze