Najnowsze badanie skuteczności szczepionki przeciwko COVID-19! Będą ZMIANY?

Są najnowsze badania dotyczące skuteczności szczepionki przeciwko COVID-19. Wątpliwości rozwiano.

Osoby zaszczepione preparatami mRNA rzadko przenoszą koronawirusa na innych – wynika z  badania przeprowadzonego przez amerykańskie CDC. Ponadto badanie wskazało, że szczepionki zapewniają 80 proc. skuteczność ochrony przed zachorowaniem na COVID-19 już dwa tygodnie po przyjęciu pierwszej dawki. Z kolei dwa tygodnie po przyjęciu drugiej skuteczność wzrasta do 90 proc.

W poniedziałek Centers for Disease Control and Prevention udowodniło, że szczepionki w technologii mRNA są w 90 proc. skuteczne w zapobieganiu infekcjom COVID-19. Także tych bezobjawowych. Przedstawione 29 marca badanie CDC zawierało dane dot. prawie 4 tys. pracowników medycznych w USA. Wszyscy przyjęli szczepionkę w okresie od grudnia 2020 do marca 2021.

Jak wynika z badania już dwa tygodnie po przyjęciu pierwszej dawko preparatu wyprodukowanego przez firmę Pfizer lub Moderna, osoby zaszczepione były w ok. 80 proc. chronione przed zachorowaniem na COVID-19. Przyjęcie drugiej dawki szczepionki zwiększało ochronę i wynosiła ona aż 90 proc.

 Komentarze