NAUKOWIEC trafi do WIĘZIENIA! Robił genetyczne EKSPERYMENTY na…

Chiński naukowiec trafi do więzienia za to, że przeprowadzał genetyczne eksperymenty na…

W 2018 roku chiński naukowiec zmodyfikował kod DNA dwóch bliźniaczek, aby stały się one bardziej odporne na wirus HIV, przekazany im przez ojca chorego na AIDS.

 

Gdy Jianku zakończył eksperyment 25 listopada 2018 roku poinformował o tym za pośrednictwem serwisu YouTube. Po publikacji materiału w Chinach rozgorzała gorąca dyskusja na temat możliwości i zagrożeń płynących z inżynierii genetycznej oraz bioetyki i moralności postępowania badacza.

 

Jak się okazało, eksperymentalnej metodzie poddane zostały też inne dzieci. Oprócz bliźniaczek, na świat przyszło jeszcze jedno dziecko, którego geny zostały zmodyfikowane tą samą metodą -CRISPR/Cas9.

Wówczas Jiankui został okrzyknięty przez media „chińskim Frankensteinem” i zastosowano wobec niego areszt domowy.

 

30 grudnia 2019 roku zapadł ostateczny wyrok dla naukowca. He Jiunkai został skazany na 3 lata więzienia, 3 mln juanów grzywny i dostał zakaz wykonywania zawodu. Wraz z nim skazano także jego dwóch współpracowników.

 

He Jiankui ma spędzić w więzieniu trzy lata oraz zapłacić 3 mln juanów (ok. 1,64 mln złotych) grzywny za „eksperymenty genetyczne” – zdecydował sąd w Shenzhen.

 

ZOBACZ TEŻ:Ksiądz zebrał 11 tys. zł od PARAFIAN i nazwał ich SKĄPCAMI! Pieniądze wydał na…

 

 

 

Źródło:focus.pl

Źródło zdjęcia:Facebook

 

 

Komentarze