Miał zaszronione SZYBY w aucie! Teraz grozi mu…

Młody kierowca odpowie za to, że jechał z zaszronioną, przednią szybą auta co przyczyniło się do potrącenia…

Młody kierowca z Sochaczewa (woj. mazowieckie) niedostatecznie przygotował przednią szybę pojazdu do tego, aby poruszać się autem na drodze. W ten sposób doszło do wypadku.

 

Młody kierowca to19-latek, który ponadto wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych i potracił matkę z córką. Obydwie kobiety trafiły do szpitala. 19-latek nic nie widział, bo miał zaszronione szyby. Potrącone ofiary to: 41-letnia kobieta i jej 19-letnia córka.

 

Do zdarzenia doszło 11 grudnia w Sochaczewie. Młody mężczyzna jechał seatem w stronę centrum miasta. Na miejsce wypadku została wezwana karetka oraz policja. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy do momentu przyjazdu pogotowia. Obie kobiety zostały zabrane do szpitala.

 

 

 ZOBACZ TEŻ:Z impetem wjechali AUTEM do GALERII HANDLOWEJ! Obrabowali CAŁY…

 

 

Z ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło przez zaniedbanie kierowcy. Mimo panującego mrozu i oszronionej szyby w aucie, nic z tym nie zrobił. Nastolatek oczyścił jedynie kawałek szyby na wysokości swojej twarzy. Miał przez to bardzo ograniczoną widoczność.

Badanie alkomatem nie wykazało zawartości alkoholu we krwi. 19-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a za spowodowanie wypadku grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują aby w okresie zimowym pamiętać o oczyszczeniu samochodu ze śniegu i szronu. Kierowca musi mieć dobrą i dostateczną widoczność.

 

 

 

Źródło:02

Źródło zdjęcia:YouTubeKomentarze