Niebezpieczny nożownik zatrzymany!

Tarnowscy policjanci po dwóch tygodniach poszukiwań zatrzymali 22-latka, który 15 czerwca ranił policjanta podczas interwencji. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Mężczyzna miał przy sobie trzy noże, w momencie zatrzymania był agresywny i nietrzeźwy.

 

Sprawa dotyczy zaatakowania policjanta podczas interwencji w Tarnowie 15 czerwca. Tarnowska policja ok. godz. 1.00 w nocy otrzymała zgłoszenie od kobiety, że zaczepia ją jakiś mężczyzna. Na widok policjantów mężczyzna odjechał na rowerze. Policjanci dogonili go radiowozem. Gdy jeden z nich wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem. Napastnik uciekł, drugi z funkcjonariuszy nie gonił go, ponieważ ratował życie kolegi. Policjant trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

 

Kilka godzin po zdarzeniu policja zatrzymała dwóch mężczyzn, podejrzewanych o napaść, ale zostali oni zwolnieni.

 

Do zatrzymania sprawcy doszło 29 czerwca w czwartek nad ranem. W trakcie interwencji związanej z zakłócaniem z zakłócaniem ciszy nocnej w centrum Tarnowa policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn. Jeden z nich był podobny do osoby poszukiwanej za napaść na policjanta. Mężczyzna miał przy sobie trzy noże (dwa w plecaku, a jeden ukryty w kieszeni).

 

„W jego mieszkaniu znaleziono rzeczy, które potwierdzały, że jest to poszukiwany przez sprawca napadu, tj. charakterystyczny rower, czapka, plecak – widoczne na upublicznionym nagraniu z monitoringu. Podczas przeszukania ujawniono w mieszkaniu zatrzymanego także hodowlę marihuany (17 krzewów) oraz 701 gramów gotowego suszu” – poinformował Gleń.

 

W toku czynności mężczyzna został okazany nagabywanej kobiecie i zaatakowanemu policjantowi. Przeprowadzono także badania DNA, których wyniki wskazują na zgodność śladów biologicznych ujawnionych na nożu odnalezionym na miejscu zdarzenia z materiałem biologicznym pobranym od zatrzymanego.

 

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego do tarnowskiego sądu.

 

Źródło:PAP

MB

 

Komentarze